0 232 237 01 13

Kamelya – Pergole Modelleri

Kamelya – pergole modelleri açık alanlarda sosyal aktivite yapılması için inşa edilmiş, üstü kapalı oturma bankları ile donatılmış etrafında çit örgü olan dış mekan kent mobilyası modelleridir. Bir diğer adı çardak olan şehir mobilyalarının kullanım alanları farklıdır. Kente ayrı bir hava katan olumsuz hava şartlarında tepesindeki gölgeliği ile her mevsimde insanlara aktivite yapma planı çizen mobilyalara eşlik etmektedir. Peyzaj mimari ve tasarım alanlarının gelişmesiyle birlikte müstakil evlerin dış mekan bahçe tasarımlarında da sıklıkla tercih edilen tasarım belirleyici bahçe mobilyaları içerisindedir. Pergole modellerinin sadece üstü kapalı olan oturum alanı mevcut olmayan, koruma görevi gören modelleride mevcuttur. Kamelya – pergole modellerinde hem oturma bankı hemde üstü kapalı olanlara çardak veya kamelya – pergole denmektedir.

Ahşap Kamelya – Çardak Modellerinin Avantajları

Kamelya – pergole modelleri kurulumu gerçekleşecek alana göre çeşitlerine ve alanın uygunluk derecesine göre ayrılmaktadır. Ahşap kamelya çardak çeşitleri altıgen, dörtgen, dikdörtgen, silindir olarak üretilmektedir. Bahçe dekorasyonları için sıklıkla ahşap kamelya çardak modelleri tercih edilmektedir. Dış mekan park bahçe, yürüyüş yolu, sahil kenarı, piknik alanları, orman gibi yeşil alanlarda ahşap kamelya çardak çeşitleri içerisinde altıgen olan modeller ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Ahşap kemelya çardaklar üstü kapalı oturma bankları çeşitleri içerisinde olup, yemek yeme, sohbet etme, kötü hava şartlarında sığınma görevi görmektedir. Ahşap çardakların ana avantajı sağlam ve dayanıklı ağaç yapısından elde edildiği için, sızdırma, kabuk bağlama, erime, aşınma gibi olumsuz özellikleri yoktur. Uzun süre kullanışlı kent mobilyaları içerisindedir.

Db Aydınlatma Park Bahçe Ekipmanları firması olarak kemalya- pergole, çardak modelleri, dış mekan oturma bankları, kompozit banklar, ergonomik sırt destekli oturma bankı, çöp kovaları, geri dönüşüm kovaları, dekoratif bahçe çeşmesi, aydınlatma direkleri, dış mekan fitness aletleri alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Profesyonel hizmet alıp, sizlerde özel mülklerinizin tasarımlarında başarılı dekorasyon yapıtları oluşturmak için müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alıp, ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

İçerikler

  • 1
Görüntülenen 1 - 5, Toplam 5